Ekonomi

Fuat Oktay: Cumhurbaşkanımızın net maaşı sadece 66 bin 445 TL

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Cumhurbaşkanlığı ve Bağlı Kuruluşları 2023 Bütçe toplantılarında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP’li milletvekilleri ile zaman zaman görüşmelerde bulundu.

CUMHURBAŞKANI MAAŞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Sözü sık sık kesilen Oktay, gergin bir konuşma sürecinin ardından milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı. Oktay, milletvekillerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşına ilişkin soruya şu yanıtı verdi;

“Önceki cumhurbaşkanları, milletvekilleri ve emekli milletvekillerinin ödenekleri Cumhurbaşkanımızın maaşına bağlı olarak belirlenirken, 2022 yılının ikinci yarısı ile 2023 yılının ödeneklerinde maaşların kesildiği tarih itibariyle herhangi bir artış yapılmadı. 7417 sayılı Kanunla emekli milletvekili ve emekli milletvekillerinin Cumhurbaşkanlığı ödeneğinden bağlantısı kesildi.Cumhurbaşkanımızın 2022 bütçesinde net maaşı sadece 66 bin 445 TL.Bu tarihten bu yana herhangi bir zam yapılmadı. bizim cumhurbaşkanımız.”

Başkan Yardımcısı Fuat Oktay.

“PRESTİJ YARDIMLARINA KİMSENİN ONUR VE ONUR DİYEMEZSİNİZ”

Türk Telekom’a yöneltilen eleştirilere yanıt veren Genel Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, “Siyasi polemik yaratmak için kimsenin gururunu, onurunu bir prestij suikastına feda edemezsiniz. Dediğim gibi, nerede olursam olayım aldığım kararlar hukukun denetimine açıktır. ve makaleler. ve her durumda kontrol edilebilir”.

2023 BÜTÇE ONAYI

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının 2023 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

ÖĞELERE GİTMEK

Genel Kurul’da Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıkların bütçe görüşmeleri tamamlandı. Genel Kurul’da unsurların görüşülmesine başlandı. Dünkü oturuma hükümet adına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu